O projektowaniu wnętrza od A do Z

 

Jeśli nigdy nie miałeś do czynienia z projektantami wnętrz, wyjaśnimy Ci, jak wygląda ten proces, ile trwa i czego możesz się spodziewać po współpracy z nami. Na początek...

01

Spotykamy się

 

Przynosisz nam plan mieszkania/domu/lokalu i ustalamy zakres i cenę usługi. Podpisujemy umowę, która chroni obie strony. Omawiamy Twoje życzenia i potrzeby względem planowanego wnętrza. Dostajesz do wypełnienia Ankietę, która pomoże nam ustalić, skategoryzować i spisać ZAŁOŻENIA PROJEKTOWE, które posłużą nam jako baza.

02

Inwentaryzacja, czyli z czym będziemy się mierzyć

 

Nie jest możliwe dokładne zaprojektowanie wnętrza bez wykonania precyzyjnych pomiarów. Udostępniasz nam lokal, a resztą zajmujemy się my!

Do Ciebie będzie należało zinwentaryzowanie mebli i sprzętów, dekoracji, które już posiadasz i chciałbyś zachować (zdjęcia, wymiary gabarytowe i ewentualny opis).

03

I Etap - układ pomieszczeń   | czas: 2-4 tygodnie*

 

To bardzo ważny etap. Od niego zależy to, jak funkcjonalne będzie Twoje wnętrze. Zaczynamy od analizy Ankiety. Ile sprzętów? Jakich? Gdzie? Pokój do gry w bilard? Proszę bardzo! Na tym etapie możemy wszystko, na co pozwoli nam metraż i budżet. Budżet to, niestety, podstawowy element projektu. Pamiętaj, aby przygotować odpowiedź na takie pytanie.

Teraz dajesz nam trochę czasu na myślenie, rysowanie i przgotowanie kilku propozycji (rzuty pomieszczeń z układem funkcji). Potem omawiamy je wspólnie i wybieramy najlepszą opcję lub pracujemy dalej, aż do uzyskania efektu satysfakcjonującego obie strony.

04

II Etap - projekt szczegółowy i realizacja   | czas: 8-12 tygodni*

 

Tu zaczyna się prawdziwe projektowanie! Dopracowujemy szczegóły poszczególnych wnętrz, wybieramy konkretne materiały, meble i sprzęty, wykonujemy wizualizacje 3D, a w między czasie organizujemy ekipy i systematyzujemy etapy ich prac.

Na bieżąco wykonujemy niezbędne rysunki wykonawcze, ale staramy się, aby dokumentacja była gotowa, zanim wejdzie ekipa. Za koniec tego etapu uznajemy przekazanie pełnej dokumentacji projektu, nawet jeśli realizacja jego wciąż trwa. Tu Etap drugi płynnie przechodzi w Etap trzeci, a mianowicie...

05

III Etap - nadzór nad realizacją i ostateczny szlif

 

Czas trwania tego etapu jest bardzo indywidualny dla każdego projektu. Zależy od tak wielu czynników, że nie jesteśmy w stanie go podać. Bywa, że przeciąga się nawet do kilku miesięcy.

Naszym zadaniem jest koordynacja prac wszystkich ekip oraz nadzór autorski, czyli dbanie o to, żeby ostateczny efekt wizualny nie odbiegał od projektu.

Kiedy wnętrze jest gotowe, wedle życzenia, służymy radą w doborze dodatków i dekoracji.

* Podany czas jest szacunkowy i uzależniony od wielu czynników, m.in. wielkości projektowanego wnętrza.

Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 Kodeksu Cywilnego